Šroubováky

Při nákupu klasických šroubováků je potřeba si zodpovědět otázku, jaký druh šroubováku potřebujete, tedy konkrétně jaký hrot.

Různé typy hrotů

Ploché šroubováky využívají především tradiční řemesla jako jsou truhláři. Dnes se plochá drážka na šroubech a vrutech objevuje především u starších kousků nábytku. Nejoblíbenější jsou v dnešní době křížové šroubováky, přesto jsou stále častěji nahrazovány drážkou Torx. Křížové drážky se dělí na Phillips a Pozidriv. Mnoho lidí tyto dva typy zaměňují a pak dochází k poškození hlavy šroubku. Na strojních konstrukcích a automobilech najdete šroubky s drážkou Tex. Tento tvar má nejpevnější spojení šroubovák – hlava šroubku. Tyto drážky jsou zároveň nejodolnější proti otřepování a  vykluzování šroubku. V naší nabídce najdete řadu různých šroubováků. Díky nízké pořizovací ceně se vyplatí pořídit si do zásoby minimálně jeden od každého druhu. Je třeba zvolit i vhodnou velikost šroubováku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení