Ostřičky pilových kotoučů

Praktickým a důležitým pomocníkem pro obráběče dřeva je ostřička pilových kotoučů. U nás si můžete vybrat hned z několika druhů. S ostřičkou nabrousíte všechny běžně užívané rozměry kotoučů.

Ostrý kotouč je základ

Žádná pila se neobejde bez dostatečně ostrého kotouče. Abyste je nemuseli stále nosit do servisu, můžete využít robustní ostřičky z naší nabídky. Pilové kotouče pracují vysokou obvodovou rychlostí, proto musí být v naprostém pořádku. Broušení pilových kotoučů proto provádějte precizně. Nebezpečná je nejen tupá pila, ale také pila s trhlinkami či ulomeným zubem. V případě, že je ostřený kotouč příliš tupý nebo jsou jeho špičky opálené, je potřeba provádět ostří velice zásadně. Vyrovnejte obvod pilového kotouče tak, aby se brousící kámen ostřičky dotýkal každého zubu. V případě potřeby je vhodné vyrovnat také paty zubů. Stejně tak je možné naostřit pouze hroty zubů. Při broušení postupujte nanejvýš opatrně, aby nedošlo ke zbytečnému zranění.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení